Monkey Island: LeChuck's Revenge

Zobraziť všetky sekcie Skryť všetky sekcie

Návrat na hlavnú stránku

PART 1: LARGO EMBARGO

1.1 Odstavenie Larga LaGrande

Choďte cez most a stretnete Larga LaGrande, vašeho nového priateľa. Po malom konflikte choďte doprava na mapu ostrova a choďte k močiaru (swamp). Použite truhlu /use coffin/ a vplávajte do veľkej lebky. V nej choďte doprava a stretnete tu starú známu - Voodoo Lady. Dá vám zoznam vecí potrebných na urobenie voodoo bábiky Larga /voodoo shoping list/. Budete na ňu potrebovať:

1.1.1 Niečo z jeho tela

Choďte do dediny (Woodtick) a choďte doľava. Vojdite do druhej lode sprava. Mali by ste byť u Wallyho - výrobcu máp. Ak si s ním pokecáte, zistíte mnoho dôležitých vecí, no teraz potrebujete papier. Na zemi sa povaľuje pár listov, tak si jeden zoberte /paper/ a choďte von. Teraz vojdite do podpalubia lode, ktorá je pred vami a budete v bare. Porozprávajte sa s barmanom. Príde Largo, napije sa a odpľuje si. Jeho pľuvanec je to, čo hľadáte - niečo z jeho tela - preto ho zotrite zo steny pomocou papiera /use paper with spit dripping down wall/ a získate tak pľuvanec na papieri /spit on paper/. Odneste ho Voodoo Lady.

1.1.2 Niečo zo smrti

Choďte k mostu, kde ste prvý raz stretli Larga a pokúste sa zobrať značku po jeho pravej strane /pick up sign/. Utrhnete z nej rýľ /shovel/. Choďte na mapu a dolu na cintorín (Cemetery). Choďte k hrobom na vŕšku /walk to graves/ a začnite kopať pri hrobe, ktorý je úplne vľavo /use shovel on grave/. Je to hrob Largovho starého otca a vykopete z neho druhú prísadu - kosť /bone/. Odneste ju Voodoo Lady.

1.1.3 Niečo z jeho hlavy

Choďte do dediny na loď, v ktorej je bar, no nevojdite dnu. Na tejto lodi je okno, ktorým môžete skočiť dnu do kuchyne. Skočte tam, zo stola zoberte nôž /knife/ a oknom vyjdite von. Choďte do lode úplne vľavo. Mali by ste byť v hoteli. Keď sa tu trochu porozhliadate, zistíte, že recepčný vás nechce pustiť do dverí vľavo. Nožom prerežte povraz, na ktorom je uviazaný aligátor /use knife with rope/. Recepčný vybehne za ním. Teraz môžete vojsť do dverí vľavo, čiže do izby Larga LaGrande. Z nočného stolíka zoberte parochňu /toupee/ - niečo z Largovej hlavy.

1.1.4 Niečo z jeho oblečenia

EASY: V Largovej izbe je na posteli košeľa, takže si ju zoberte /clean, white, folded shirt/ a odneste Voodoo Lady posledné prísady.

HARD: Choďte na loď medzi loďou Wallyho a hotelom. Ste v práčovni. Pokecajte si so zamestnancom práčovne Mad Martym a vľavo zoberte vedro /bucket/. Choďte k močiaru, kde býva Voodoo Lady a naberte do vedra bahno /use bucket with swamp/, čím získate vedro plné bahna /bucket o'mud/. Choďte do Largovej izby v hoteli, zatvorte dvere, vyložte na ne vedro s bahnom /use bucket o'mud with door/ a skryte sa za prezliekací záves. Vojde Largo, ponadáva a odíde. Choďte ku práčovni a uvidíte ho, ako si dáva vyprať košeľu. Vráťte sa do jeho izby, zatvorte dvere, zoberte z nich lístok z práčovne /laundry claim ticket/ a choďte opäť do práčovne. Lístok dajte Martymu a získate poslednú prísadu - eerrr... podprsenku /pearly-white bra/. Odneste ju Voodoo Lady.

1.1.5 Máme všetky prísady

Ak ste už dali Voodoo Lady všetky prísady, vyrobí vám voodoo bábiku /voodoo doll/ a dá vám aj špendlíky /pins/. Choďte k Largovi do hotela a pužite špendlíky na bábiku /use pins in voodoo doll/. Keď sa pochválite tým, že ste zabili LeChucka, Largo vám ukradne jeho bradu. S jej pomocou ho opäť môže priviesť k životu. Potvrdí vám to aj Voodoo Lady. Pokecajte s ňou a dozviete sa, že musíte nájsť poklad Big Whoop, lebo keď ho nájdete, navždy sa zbavíte LeChucka. Dá vám o tom aj knihu /Big Whoop: Unclaimed Bonanza or Myth?/, ktorú vám radím pozorne si prečítať.

1.2 Opustenie ostrova (Captain Dread)

Ostrov opustíte na lodi, no budete potrebovať peniaze, aby ste si ju mohli prenajať.

EASY: Choďte do baru a zamestnajte sa ako kuchár. Vojdite do kuchyne a hneď vyjdite oknom. Vojdite späť do baru a barman vás prepustí. Takto ste zarobili 420 mincí. Choďte do prístavu (Peninsula) a vojdite na loď. Pokecajte si s Dreadom a prenajmite si loď.

HARD: Vyjdite na mapu a choďte hore na pláž (beach). Pod stromom je palica /stick/. Zoberte ju a ak chcete, pokecajte si s dvoma pirátmi pri ohni. Choďte k Voodoo Lady, v prvej miestnosti zoberte zo stolíka šnúru /string/ a choďte do hotela. Z misky aligátora zoberte syr /cheese squigglies/ a choďte ku práčovni. Otvorte krabicu na zemi /open box/, podložte ju palicou /use stick with box/, na palicu uviažte šnúru /use string with stick/, do krabice dajte syr /use cheese squigglies with box/, počkajte, kým do nej vbehne potkan, zatiahnite za šnúru /pull string/ a zoberte potkana /captured rat/. Choďte k baru a cez okno skočte do kuchyne. Potkana hoďte do polievky /use captured rat with vichyssoise/, vyskočte oknom a vojdite do baru. Poproste barmana o polievku a zamestnajte sa ako kuchár. Vojdite do kuchyne a hneď vyjdite oknom. Vojdite do baru a barman vás prepustí. Takto ste zarobili 420 mincí. Choďte k Wallymu. Musíte mu zobrať okulár /monocle/. Urobíte to tak, že počkáte kým ho položí na stôl a rýchlo mu ho vezmete. Choďte na mapu a do prístavu (Peninsula). Vojdite na loď a pokecajte s Cpt. Dreadom. Bude od vás chcieť oko, ktoré niekde stratil. Vojdite opäť dnu a dajte mu Wallyho okulár /give monocle to Captain Dread/. Prenajmite si loď.

PART 2: FOUR MAP PIECES

Vašou úlohou je nájsť štyri časti mapy vedúcej k pokladu Big Whoop. Hľadať môžete na troch ostrovoch, medzi ktorými vás bude prevážať Dread na svojej lodi. Tieto ostrovy sú v návode označované nasledujúcimi skratkami: BOOTY ISLAND - BI, PHATT ISLAND - PI, SCAAB ISLAND - SI. Začínate na lodi. Musíte tu zobrať obal z krmiva pre papagáje /parrot chow/. Dread vám dá mapu /Captain Dread's map/, na ktorej si vyberiete, kam chcete ísť.

2.1 Booty Island

2.1.1. Jednu časť má Elaine vo svojej vile

Choďte na BI a stavte sa v požičovni kostýmov. Po rozhovore s predavačom zistíte, že keď budete mať pozvánku na párty k Elaine, dá vám kostým. Choďte teda na PI a po návšteve u guvernéra skončíte vo väzení.

2.1.1.1 Ako sa dostať von z väzenia?

Zodvihnite madrac /pick up rock hard mattress/, pod ním nájdete palicu /stick/. Zoberte ju a použite ju na nohu mŕtveho spoluväzňa /use stick with bone/, zoberte kosť /pick up bone/ a dajte ju psovi /Give bone to Walt/. Zoberte kľúč /pick up small key/ a otvorte si ním dvere /use small key in cell door/. Z police zoberte obálku /manila envelope/, otvorte ju a získate späť predmety, ktoré ste mali pred uväznením.

2.1.1.2 Hráme koleso šťastia

Vyjdite na ulicu a choďte doprava do uličky vedľa knižnice.

EASY: Vsaďte na ľubovoľné číslo a vyhrajte vstupenku na párty u Elaine. Ak chcete viac peňazí, skúste to ešte raz a pýtajte si ich. Tretia cena je vám nepotrebná.

HARD: Skúste raz vsadiť na ľubovoľné číslo - aj tak nevyhráte, lebo je to podfuk. Určite ste si všimli, že okrem vás hrá aj malý chlapík v zelených nohaviciach. Keď vyhrá a odíde, choďte rýchlo za ním... Zaklopte na dvere a opýtajte sa na ďalšie výherné číslo. Spoza dverí sa vás dosť veľký chlap (súdiac podľa ruky) opýta na heslo. Jeho otázka sa skladá z dvoch častí. Najskôr vám ukáže niekoľko prstov a povie koľko ich je. Teraz je vaša chvíľa. Nedbajte na jeho reči a spočítajte koľko prstov vám ukázal. Tento počet je správna odpoveď. Druhú časť otázky si nevšímajte, ale mu povedzte počet prstov, ktoré vám ukázal prvý raz. Chlap vám povie výherné číslo a vám neostáva nič iné, ako ísť vyhrať vstupenku na párty. Ak chcete aj peniaze, postup opakujte. Tretia cena je vám nepotrebná.

Ak už máte vstupenku, choďte na BI a ukážte ju predavačovi v obchode s kostýmami /give invitation to shopkeeper/. Dá vám váš kostým. Zoberte ho /pick up dress/, vyjdite na mapu a choďte ku strážnej búdke (Small structure alebo Guard Kiosk). Vrátničke ukážte pozvánku a prezlečte sa. Vojdite do vily. Z obrazového rámu zoberte prvý kúsok mapy a choďte von. Odstaví vás obyčajný záhradník a zavedie vás k Elaine. Hovorte jej čokoľvek, aj tak vyhodí mapu z okna.

EASY: Choďte pred vilu, zoberte ju a choďte na PI.

HARD: Choďte pred vilu a skúste ju zobrať. Vietor ju odfúkne a ostane zavesená na útese.

2.1.1.3 Udica a rybár

HARD: Choďte na PI a s rybárom na móle uzavrite stávku. Udica bude vaša, len mu musíte ukázať najväčšiu rybu, akú kedy videl. Choďte teda na BI a k vile Elaine. Obíďte ju a zahrkocte so smetným košom /pick up garbage can/. Vybehne kuchár a vy musíte rýchlo obísť celú vilu. Kuchár pôjde za vami, no vy ste rýchlejší, a tak po prvom kole vbehnite do kuchyne a zo stola zoberte rybu /pick up fish/. Vyjdite von a chvíľu počúvajte kuchára. Keď sa ukľudní, vráťte sa na PI a ukážte rybu rybárovi /give fish to fisherman/. Získate udicu /fishing pole/. Ponáhľajte sa späť na BI, vyjdite na mapu ostrova a choďte k útesu (cliff). Použite udicu /use fishing pole/.

2.1.1.4 Prekliata čajka

HARD: Čajka vám uchmatne mapu a odletí s ňou k veľkému stromu (Big Tree). Choďte za ňou a zistíte, že sa nemáte ako dostať na strom. Choďte do vily Elaine a po schodoch hore do jej izby. Zo steny zoberte veslo /pick up oar/ a choďte späť k stromu. Je dierkovaný. V prvej voľnej dierke zľava použite veslo /use oar with hole/ a skúste sa naň postaviť. Divný sen, však? No získali ste svoje zápisky na zaslintanom papieri /spit encrusted paper/. Zoberte zlomené veslo /pick up broken oar/ a choďte na SI. Choďte k stolárovi (napravo od Wallyho) a dajte mu opraviť veslo /give broken oar to woodsmith/. Opraví ho a bude ako nové /reinforced oar/. Vráťte sa na BI k veľkému stromu a opäť použite veslo v prvej voľnej diere zľava /use reinforced oar with hole/ a vyjdite po ňom na strom tak, že sa naň postavíte, za sebou vyberiete schod /pick up plank/ a vložíte ho pred seba /use plank with hole/. Takto pokračujte, až kým budete na strome. Vojdite do domčeka, ktorý je pri vás najbližšie. Hups... Ktorá mapa je vaša? Žiadny strach. Choďte k vile Elaine a zoberte psa /pick up dog/. Choďte opäť na strom a použite psa na mapy /use dog with pile/. Konečne máte prvú časť mapy. Choďte na PI.

2.1.2 Druhá časť sa dá kúpiť v obchode

EASY: Vráťte sa na BI a choďte do obchodu s rozličným tovarom (vľavo vzadu). Otvorte dvere, vojdite dnu a zo stola zoberte časť mapy. Zaplaťte ju predavačovi a máte druhú časť.

HARD: Vráťte sa na BI a choďte do obchodu s rozličným tovarom (vľavo vzadu). Otvorte dvere, vojdite dnu a zo stola skúste zobrať časť mapy. Predavač vám ju predá buď za 6.000.000 mincí, alebo vám ju vymení za sochu z potopenej lode.

2.1.2.1 Kde je potopená loď Mad Monkey?

HARD: Choďte na PI a vojdite do knižnice. U knihovníčky si vybavte čitateľský preukaz /temporary library card/. Choďte ku dverám, ku katalógu kníh /walk to card catalog/. Otvorte šuplík C-D a vytiahnite záložku vľavo hore. Zapamätajte si názov knihy, choďte za knihovníčkou a požičajte si ju. Mala by to byť kniha "Great Shipwrecks of this century", v ktorej sú uvedené súradnice miesta, kde sa potopila loď - odporúčam si ich zapísať.

2.1.2.2 Ako sa dostať k potopenej lodi?

HARD: Na BI stojí pred pohrebníctvom jedna žena. Je to kapitánka Kate. Porozprávajte sa s ňou a dá vám leták so svojou podobizňou /leaflet/. Môže vám prenajať loď, no chce za to 6.000 mincí.

2.1.2.3 Potrebujem prachy - súťaž v pľutí.

HARD: Od Kate choďte stále doprava, až prídete na súťaž v pľutí. Neváhajte a hneď sa zapojte... Nikto učený z neba nespadol. Normálnym pľutím sa vám vyhrať nepodarí, treba použiť rozum. Choďte do obchodu s rozličným tovarom a zo steny zoberte trúbu /ship's horn/. Choďte späť k súťaži a zatrúbte na trúbe /use ship's horn/, čo spôsobí, že dedko s delom na pláži vystrelí a Spitmaster sa pôjde pozrieť, či už prišla loď. Rýchlo premiestnite vlajočky /pick up flag/ a opäť skúste svoje šťastie. Dá sa odpľuť s podporou vetra, a to tak, že budete sledovať kus látky, ktorý má okolo pásu ovinutý posledná žena v obecenstve. Keď sa pohne, znamená to, že fúka vietor a vy v tej chvíli odpľujete ďalej! No stále iba druhé miesto? S tými slinami treba niečo urobiť. Choďte na SI do baru. Barmanovi ukážte čitateľský preukaz /temporary library card/ a kúpte si tieto dva drinky: Blue Whale /blue drink/ a Yellow Beard's Baby /yellow drink/. Dostanete aj slamku /crazy straw/. Vráťte sa k súťaži a zmixujte spolu žltý a modrý drink /use yellow drink with blue drink/, čím získate zelený drink /green drink/. Cez slamku ho vypite /use crazy straw with green drink/ a vaše sliny budú neporaziteľné. Postavte sa na štart, odpľujte si s podporou vetra a získate prvú cenu /spit plaque/. Choďte do obchodu a ponúknite ju predavačovi /give spit plaque to antique dealer/. Po chvíli prehovárania vám za ňu dá 6.000 mincí. Choďte za Kate, prenajmite si loď a na mape jej ukážte súradnice, kde je vrak (prečítali ste si ich v knihe "Great shipwrecks of this century").

2.1.2.4 Som pod vodou

HARD: Keď už ste na správnom mieste, skočte do vody. Z predku lode zoberte hlavu opice /pick up monkey head/, choďte ku kotve, ktorú spustila Kate a zatiahnite za lano /use rope/. Choďte do obchodu a vymeňte hlavu opice za druhú časť mapy /give monkey head to antique dealer/.

2.2 Phatt Island

2.2.1 Tretia časť je v malej chatke

EASY: Príďte na PI a choďte k vodopádu (Waterfall). Vlezte do jaskyne /walk to newly discovered gaping hole/ a chodbou choďte stále doľava, až prídete na pláž. Choďte hore k chatke, otvorte dvere a vojdite dnu. Choďte do ľavej časti miestnosti, postavte sa na padacie dvere a otvorte ich /open trap door/. V pivnici zoberte kostre z ruky tretiu časť mapy /pick up map piece/. Z pivnice vyjdete von cez dieru vľavo.

HARD: Príďte na PI, vojdite do väzenia a z police zoberte obálku /gorilla envelope/. Otvorte ju a získate orgán /organ/ a banán /banana/. Choďte na SI do baru a napichnite banán na metronóm /use banana with metronome/. Zastavte metronóm /push metronome/ a zoberte opicu /pick up Jojo/. Choďte na PI a k vodopádu (Waterfall). Vyšplhajte sa na vrchol kopca a použite opicu na pumpu /use Jojo with pump/. Vráťte sa späť k vodopádu a vlezte do jaskyne /walk to newly discovered gaping hole/. Chodbou choďte stále doľava, až prídete na pláž.

2.2.1.1 Pijan

Choďte hore k chatke, otvorte dvere a vojdite dnu. Kecajte s chlapíkom, kým si nedáte súboj v pití... Zobudíte sa na pláži. Choďte pred väzenie, na plagát s vašou tvárou nalepte leták od Kate /use leaflet with poster/ a choďte na Dreadovu loď. Opäť sa vráťte na PI a choďte do väzenia. Kľúčom odomknite dvere /use small key in cell door/ a vypustite Kate. Z police zoberte obálku s jej vecami /vanilla envelope/, čím získate fľašku slabého grogu /bottle o'near grog/. Vráťte sa do chatky ku pijanovi a zopakujte si súboj. Donesie vám grog a odíde. Teraz ho rýchlo vylejte do kvetináča so stromom /use mug o'grog with tree/ a do šálky si nalejte slabý grog /use bottle o'near grog with empty grog mug/. V tej chatrči však ešte nie je všetko v poriadku, a tak sa vyberte na BI do obchodu. Kúpte ceduľku s nápisom (napravo od papagája) a na prázdny hák zaveste obal z krmiva pre papagáje /use parrot chow with hook/. Papagáj prelezie na druhú stranu bydla a vy si kúpte zrkadlo /pick up mirror/. Teraz choďte k veľkému stromu (Big Tree), pomocou vesla vylezte hore a z rozhľadne zoberte ďalekohľad /pick up telescope/. Vráťte sa na PI ku chatrči a vojdite dnu. Do prázdneho rámu na stene vložte zrkadlo /use mirror with mirror frame/, vyjdite pred búdu, otvorte ľavý oblok, vložte ďalekohľad do ruky opice /use telescope with grotesque statue/ a zapamätajte si, na ktorú tehlu padol slnečný lúč. Choďte dnu a stisnite ju /push brick/. V pivnici zoberte kostre z ruky tretiu časť mapy /pick up map piece/ a vyjdite von cez dieru vľavo.

2.3 Scaab Island

2.3.1 Posledná časť mapy nie je medzi živými...

2.3.1.1 Ako sa dostať do krypty (Stan má kľúč)

Choďte na BI a vojdite do pohrabníctva (posledná budova vpravo). Stretnete sa so starým známim - Stanom. Pokecajte s ním, až kým vám nebude ukazovať jednu truhlu tak, že do nej vlezie. Stan vám dá vreckovku /clean, white hankie/ a potom vyjdite von. Choďte do obchodu a kúpte si pílu /well-polished old saw/. Choďte na SI a do práčovne (medzi hotelom a Wallym). Jednému zo spiacich pirátov odpíľte nohu...ehm...tú drevenú /use well-polished old saw on peg leg/. Choďte ku stolárovi (napravo od Wallyho) a z dielne mu zoberte kladivo /hammer/ a klince /nails/. Choďte na BI ku Stanovi a poproste ho, aby vám ešte raz ukázal tú truhlu. Keď do nej vlezie, zavrite ju /close coffin/ a zaklincujte /use hammer on coffin/. Z kameňa za pultom zoberte kľúč od krypty /crypt key/.

EASY: Choďte na SI na cintorín a kľúčom si odomknite kryptu /use crypt key in crypt/. Vojdite dnu a otvorte truhlu, ktorá je pred vami /open coffin/. Zoberte z nej poslednú časť mapy.

HARD: Choďte na PI a do vily guvernéra (Mansion). Otvárajúc dvojo dverí vojdite dnu, pokecajte so strážnikom a pošlite ho do kuchyne skontrolovať, či tam nehorí. Vyjdite hore ku guvernérovi a vymeňte mu knihu, ktorú má na sebe za tú, čo vám dala Voodoo Lady /use Big Whoop: Unclaimed Bonanza or Myth with Famous Pirate Quotations/.

2.3.1.2 Rapp Scallion

HARD: Choďte na SI na cintorín a kľúčom si otvorte kryptu /use crypt key in crypt/. Vojdite dnu, prečítajte si knihu "Famous Pirate Quotations" a otvorte truhlu, na ktorej je napísaný výrok piráta menom Rapp Scallion ("Aaarrrrrrrg!"). Zoberte z nej pozostatky /pick up ashes/ a choďte k Voodoo Lady. Hneď ako vstúpite, začnite si na polici prezerať nádoby /jar/, až kým nenájdete jednu s nápisom Ash-2-lifeTM. Skúste ju zobrať, dajte Voodoo Lady pozostatky a vyberte sa na PI do knižnice. V šuplíku P-Q-Rnájdite knihu nazvanú "The Joy of Hex", požičajte si ju a odneste ju Voodoo Lady. Dá vám Ash-2-lifeTM. Choďte k truhle s pozostatkami a posypte ich týmto prípravkom /Use Ash-2-lifeTM on ashes/. Pokecajte s Rappom a sľúbte mu, že ak vám dá svoju časť mapy, skontrolujete, či vypol plyn vo svojej reštaurácii. Dá vám kľúč /key/. Choďte na pláž, kde sedia dvaja piráti a kľúčom odomknite dvere na majáku /use key in door/. Zastavte plyn /use knob/ a vráťte sa do krypty. Opäť posypte pozostatky prípravkom od Voodoo Lady a Rapp vám dá poslednú časť mapy.

2.4 Mám celú mapu

HARD: Choďte do knižnice a otvorte model majáku /open model lighthouse/. Zoberte z neho šošovku /pick up model lighthouse lens/, choďte k Wallymu a dajte mu ju /Give model lighthouse lens to Wally/.

Mapu ukážte Wallymu /give map piece to Wally/. Povie vám, že ju dá dokopy, ale musíte ísť k Voodoo Lady a opýtať sa jej, či je už jeho elixír lásky hotový. Choďte teda za ňou. Dá vám tašku pre Wallyho /juju bag/ a dostane zlý pocit, že sa mu niečo stalo. Prezrite si tašku. Nájdete zápalky /matches/ a bombu lásky /love bomb/. Choďte k Wallymu a prečítajte si nápis na stole. Vráťte sa k močiaru. Je tam veľká krabica a na nej je LeChuckova adresa. Otvorte ju /open crate/ a vlezte do nej /use crate/.

PART 3: LECHUCK'S FORTRESS

3.1 Pomôžte Wallymu

Vojdite do LeChuckovho hradu /walk to passage/ a prídete na križovatku štyroch ciest. Nevchádzajte cez bránu, ale choďte hneď doprava. Prídete do väznice. Prezrite si celu /Look at jail cell/ a zistíte, že je v nej Wally.

3.1.1 Musíte nájsť kľúč

Vráťte sa späť k rázcestiu.

EASY: Prejdite cez bránu a choďte doľava alebo doprava (na smere nezáleží), až kým prídete k veľkým dverám.

HARD: Prejdite cez bránu a choďte doľava alebo doprava (na smere nezáleží). Po stenách sú mozaiky z častí ľudského tela. Prečítajte si papier, na ktorom máte zapísanú pesničku rodičov /Look at spit encrusted paper/ a zapamätajte si postupnosť kostí v jednotlivých veršoch. Nájdite obraz, ktorý sa anatomicky zhoduje s prvým veršom a posuňte ho /push ugly bone thing/. Prejdite ním a tak to opakujte so všetkými veršami, až kým nedojdete k veľkým dverám.

Otvorte ich časť /open huge door/ a vojdite dnu. Na stene je zavesený veľký kľúč /voodoo key to jail/. Skúste ho zobrať.

3.1.2 Z dažďa pod odkvap

Privítajte sa s LeChuckom a obzrite si jeho pekelný vynález. Keď odíde, začnite záchrannú akciu.

EASY: Pokecajte si s Wallym a opýtajte sa ho, či má nejaký nápad. Dostanete sa... Kam? Zapáľte zápalku /use matches/...

HARD: Napite sa zeleného drinku /use crazy straw with green drink/ a zmeníte sa na "pľuvaciu mašinu". Pľujte na štít, ktorý visí napravo od vás, až kým nezhasnete sviečku. Zapáľte zápalku /use matches/...

PART 4: DINKY ISLAND

4.1 Hľadanie pokladu Big Whoop

4.1.1 Papagáj vie cestu

Choďte doprava po pláži a pokecajte si s Hermanom. Zoberte páčidlo, ktoré je pod papagájom na zemi /crowbar/.

EASY: Otvorte sud /open barrel/ a nájdete v ňom keksy /cracker/. Jeden z nich dajte papagájovi /give cracker to parrot/ a on vám povie prvú časť cesty k pokladu. Urobte to podobne so všetkými keksami. Choďte po pláži doľava a vojdite do džungle /walk to jungle/.

HARD: Otvorte sud /open barrel/ a nájdete v ňom keks /cracker/. Je tam aj taký divný stroj na odstránenie soli z morskej vody a pod ním je pohár. Zoberte ho /pick up martini glass/ a naberte doň vodu z mora /use martini glass with ocean/. Nalejte ju do stroja /use glass o'water with still/ a získate pohár čistej vody /glass o'distiled water/. Na okraji mora je fľaša. Zoberte ju a rozbite ju páčidlom /use crowbar with bottle/. Choďte po pláži doľava do džungle /walk to jungle/. Choďte po cestičke stále doľava, až prídete k stromu, na ktorom visí nejaké vrecúško. Hoďte po ňom črepinu z fľaše /use broken bottle with bag/ a vypadne z neho škatuľka /box/. Prezrite si ju a zistíte, že sú to keksy v prášku /box of cracker mix/. Použite ich s vodou /use box of cracker mix with glass o'distiled water/ a získate ďalšie dva keksy. Vráťte sa na pláž a jeden keks dajte papagájovi /give cracker to parrot/ a on vám povie prvú časť cesty k pokladu. Urobte to podobne so všetkými keksami. Choďte do džungle.

V džungli choďte doprava a odmotajte z bedne povraz /pick up rope/. Následne ju vypáčte páčidlom /use crowbar with box/ a vyberte z nej dynamit /pick up dynamite/. Choďte strednou cestou stále doprava, až prídete k dinosaurovi. Choďte stále hore, až prídete ku kope kameňov. Choďte strednou cestou doprava a prídete ku veľkému X.

4.1.2 Našiel som to

Pokecajte s Hermanom. Začnite kopať /use shovel on Big X/ a keď narazíte na betón zapáľte dynamit /use matches with dynamite/ a hoďte ho do diery /use lit dynamite with hole in the ground/. Povraz uviažte na páčidlo /use crowbar with rope/ a hoďte ho na železá visiace zo stropu /use crowbar'n'rope with twisted metal rods/.

4.2 Hi, LeChuckie...??...Mamááá!!!

Keď spadnete dolu prehľadajte kurzorom obrazovku a nájdete vypínač. Stisnite ho /use light switch/ a stretnete sa s LeChuckom. Teraz sa začína posledná naháňačka v hre. To, čo máte robiť je rozpísané podľa jednotlivých izieb. Tu je mapka budovy, v ktorej sa budete s LeChuckom naháňať:

Mapka

4.2.1 Pozostatky truhly - izba č.1

Spomedzi vraku truhlice zoberte lístok /pick up ticket/.

4.2.2 Izba s héliom - izba č.2

Z automatu vyberte nejaké koruny /use coin return/. Keď príde LeChuck a zohne sa po mincu zoberte mu trenky /pick up underwear/. Je to dosť časovo obmedzené, preto musíte konať rýchlo.

4.2.3 Sklad - izba č.3

Postupne otvárajte truhlice /open box/ a vyberte z nich: pivo z koreňa /root beer/, balón /baloon/ a bábiku /generic voodoo Kewpie doll/.

4.2.4 Prvá pomoc - izba č.4

Z otcovej kostry zoberte lebku /pick up Dad's remains/, otvorte smetný kôš /open trash can/ a zoberte z neho rukavice /pick up stuff in trash can/. Otvorte šuplík /open medical drawer/ a vyberte z neho injekciu /pick up hypodermic syringe/.

4.2.5 Izba s héliom - izba č.2

Napustite hélium do balóna /use balloon with helium tank/ a do rukavíc /use surgical glove with helium tank/.

4.2.6 Kdekoľvek v budove

Dajte LeChuckovi vreckovku od Stana /give clean, white hankie to LeChuck/. Pochybujem o tom, že sa vám to podarí na prvý raz. No nevzdávajte sa a skúšajte to ďalej - dá sa to!

4.2.7 Pred výťahom - izba č.5

Privolajte výťah /use call button/ a vojdite doň.

4.2.8 Výťah - izba č.6

Ak už máte hélium v balóne a v rukaviciach, tak počkajte, kým príde LeChuck a zatiahnite za páku /use lever/. Dvere mu pricvaknú bradu, následne sa odtrhne a vy ju môžete vziať /pick up crispy beard bits/.

4.2.9 Kdekoľvek v budove

Keď ste toto všetko urobili, nájdite si kľudné miestečko (najlepšie je vyviezť sa výťahom na ulicu) a napchajte získané prísady do tašky od Voodoo Lady. Dajte tam LeChuckove slipy /use underwear with juju bag/, jeho bradu /use crispy beard bits with juju bag/, lebku vášho otca /use skull with juju bag/, bábiku /Use generic voodoo Kewpie doll with juju bag/ a použitú vreckovku /Use used hankie with juju bag/. Teraz si konečne môžete nájsť LeChucka a pomocou voodoo bábiky ukončiť jeho biedny posmrtný život /Use generic voodoo Kewpie doll with hypodermic syringe/.

Myslíte, že sa vám to nejako vymklo z rúk? Vari ste len nezabudli, že Big Whoop nie je len poklad, ale aj brána do iného sveta...

 

© 1999 - 2009 - Jaroslav Imrich