The Curse of Monkey Island

Zobraziť všetky sekcie Skryť všetky sekcie

Návrat na hlavnú stránku

ÚVOD

INTRO: Guybrush sa sám plaví po mori a píše si lodný denník. Zatiaľ čo sníva o rôznych pochúťkach, dopláva doprostred boja LeChucka a Elaine. LeChuck sa ju opäť márne pokúša presvedčiť, aby sa zaňho vydala. Guybrusha si všimne jeden člen LeChuckovej posádky a skončí uväznený v podpalubí pirátskej lode...

PART 1: THE DEMISE OF THE ZOMBIE PIRATE LECHUCK

Po dlhom čase opäť spolu... Neviem ako vám, no mne intro vyrazilo dych. Uf... Ste v lodi pri malom pirátovi. Dôkladne sa s ním porozprávajte a zistíte, že je to Wally z Monkey Islandu 2. Povedzte mu, že je "pirát-nepodarok", začne plakať a odhodí svoj falošný hák /plastic hook/.

1.1 Loď a delostrelectvo

Zo steny zoberte tyč na nabíjanie dela /ramrod/ a nasaďte na ňu falošný hák, čím získate harpúnu /gaff/. Choďte k delu a zostreľte ním všetky člny s kostrami. Pozrite sa z okna a zoznámte sa s Murrayom - hovoriacou lebkou. Pomocou harpúny zhoďte Murraya do vody a vytiahnite ňou plávajúcu ruku /skeleton arm/. Choďte opäť k delu a šabľou /cutlass/ preseknite lano, ktorým je delo upevnené k stene. Vystreľte z dela...

FMV: Vďaka otrasom spôsobeným vašou strelou vypadne LeChuckovi z ruky voodoo-delová-superguľa-lásky, loď sa prevráti a LeChuck je mŕtvy... (Nie nadlho!)

1.2 Poklad

Po výbuchu sa ocitáte vo vedľajšej miestnosti plnej cenností. Naľavo od vás je na zemi malé vrecko mincí /bag of nickels/. Zoberte ho a spod neho aj prsteň s veľkým diamantom /ring/. Prsteňom prerežte sklo na malom okienku vpravo...

FMV: Guybrush vypláva na breh, kde ho už čaká Elaine a požiada ju o ruku. Ako zásnubný prsteň jej nasadí ten, ktorý našiel na LeChuckovej lodi. Wally im hovorí o prsteni so strašnou kliadbou a verí, že to nie je práve ten. Elaine ide dať Guybrushovi po hube a v tej chvíli sa premení na zlatú sochu...

PART 2: THE CURSE GETS WORSE

Choďte po chodníku doprava a vyjdite na mapu. Choďte k vraku lode, okolo ktorého je hmla (môžete prehodiť pár slov s Murrayom) a vojdite do vraku. Veľkého krokodíla potiahnite za jazyk /alligator tongue/ a porozprávajte sa s Voodoo Lady. Dozviete sa, že na opustenie ostrova potrebujete tri veci...

2.1 Posádka

Vyjdite na mapu a choďte do mestečka. Vojdite do holičstva a postupne sa porozprávajte so všetkými pirátmi. Traja holiči budú vašou posádkou, no každého musíte presvedčiť o svojich schopnostiach.

2.1.1 Edward Van Helgen

Choďte do divadla. Na vešiaku je kabát.

EASY: Zoberte z jeho vrecka rukavicu /glove/.

HARD: Na kabáte otvorte vrecko a vyberte z neho rukavicu /glove/.

Vráťte sa do holičstva a plesnite Edwarda rukavicou po tvári. Pri súboji s pištoľami ho nemôžete poraziť, a preto na strednej krabici s pištoľou zatvorte poklop /close box lid/ a vyberte si banjo /open banjo case/. Musíte hrať presne na tie isté struny ako Edward (ak sa vám to nedarí, pokúste sa rozumne využiť možnosť SAVE). Keď sa začne predvádzať, zoberte si z obalu pištoľ a streľte do jeho banja - máte prvého člena posádky.

2.1.2 Haggis McMutton

Aby ste mohli rozprávať s Haggisom, musíte najskôr "dostrihať" kapitána Rottinghama. Choďte teda opäť do divadla, prezrite si kabát a zoberte z neho lupiny /dandruff/ ...fuj... chcel som povedať vši /lice/. Vráťte sa do holičstva. Haggis občas kladie na stôl hrebeň. Položte naň vši /use lice with comb/, rozlúčte sa s Rottinghamom a pokecajte si s Haggisom. Spýtajte sa ho, či nechce byť vo vašej posádke a zmerajte si s ním sily. Nedopadlo to dobre, však? Aby ste boli úspešný, potrebujete nejaké predmety z reštaurácie, kde vás ale bez miestenky nepustia.

2.1.2.1 Miestenka do reštaurácie

Poproste Haggisa nech vás ostrihá. Keď vás bude strihať, zatiahnite raz za páku na stoličke /use handle/ a zoberte z knihy kameň, ktorý pridŕža jej strany. Keď Haggis odíde potiahnite 3x za páku a zoberte zo stropu nožnice /pick up scissors/. Choďte teraz k rastlinám medzi reštauráciou a chlapcom, čo predáva malinovku a použite na ne nožnice /use scissors with mysterious flowers/. Získate tak jeden kvietok /ipecac flower/. Ešte raz strihajte v tom istom mieste /use scissors with undergrowth/ a dojdete na útes. Prezrite si značku a zhltne vás had.

2.1.2.2 V bruchu hada

Povyberajte mu z brucha (vľavo od vás) všetko, čo sa len dá. Je to veľa vecí, takže ich nebudem vypisovať, ale potrebné vám budú len tieto dve: encyklopédia /encyclopedia/ a miestenka do reštaurácie /reservation slip/. Ak chcete ísť z brucha von, hoďte kvet do sirupu /use ipecac flower with pancake syrup/ a dajte to hadovi... vypiť? /use syrup of ipecac with snake head/. Vitajte v pohyblivých pieskoch.

2.1.2.3 Z dažďa pod odkvap - do bažiny

Z rastlinky, ktorá je naľavo od vás, odtrhnite pichliač /thorn/, vpravo od vás dutú stonku /hollow reed/ a skombinujte ich, čím získate primitívnu strelnú zbraň /pea shooter/. Vypustite kameňom zaťažený balónik /use helium ballons with paperweight/ a fúknite doň. Zostreľte ho vašou novou zbraňou /use pea shooter with floating ballon/ a prídete do zátoky Danger Bay. Choďte na mapu a do Puerto Polla.

2.1.2.4 Mám miestenku

Vojdite do reštaurácie, preukážte sa miestenkou, drgnite do piráta pri stole a vyberte mu z chrbta nôž /serrated bread knife/. Choďte na cvičisko, kde ste s Haggisom hádzali drevo a zastavte sa pri sude na vŕšku. Nožom podpíľte jeho podstavec /use serrated bread knife with sawhorse/. Choďte na pláž, kde bola socha Elaine, zo zeme zoberte tlejúci kus dreva /ember on stick/ a ním zapáľte na cvičisku vyliaty rum /use ember on stick with trail of rum/. Choďte do holičstva, vyzvite Haggisa na súboj a budete mať druhého člena posádky.

2.1.3 Cutthroat Bill

Chce, aby ste mu ukázali ozajstný poklad. Jediný kus zlata, ktorý by ste mohli získať je zlatý zub majiteľa reštaurácie.

2.1.3.1 Zlatý zub

Choďte do holičstva.

EASY: Zo zeme zdvihnite žuvaciu guličku /jawbreaker/.

HARD: Udrite Billa po chrbte a zabehne mu žuvacia gulička. Udrite ho ešte raz (Threepwood maneuver), vypľuje ju a vy ju môžete vziať /jawbreaker/.

Choďte do reštaurácie, pokecajte si s kapitánom Blonďavoubradou a dajte mu guličku. Zub je skoro von. Choďte k Voodoo Lady a z bábiky na zemi vytiahnite špendlík /pin/. Vľavo je automat na žuvačky. Hoďte doň nejaký ten niklák a získate balík žuvačiek /pack of gum/. Vráťte sa do reštaurácie a ponúknite majiteľa žuvačkou. Keď bude nafukovať bublinu, prasknite mu ju špendlíkom.

EASY: Zo zeme zoberte zub /gold tooth/ a vyjdite von.

HARD: Dajte si jednu žuvačku a rozžujte ju /chewed gum/. Zo zeme zdvihnite zub /gold tooth/ a vložte ho do vašej žuvačky /tooth in gum/. Nainhalujte sa héliom z balónika a žujte žuvačku so zlatým zubom. Pri okienku pod ponukou zoberte tanier /pie pan/, vyjdite von a použite ho na blato pod odkvapom /use pie pan with mudpuddle/. Zub je váš.

Choďte do holičstva a zlatý zub ukážte Billovi - vaša posádka je kompletná.

FMV: Dvaja piráti vyťahujú z mora všetko, čo v ňom zostalo po boji Elaine a LeChucka. Okrem banánov a sudov s rumom nájdu aj LeChuckove čižmy a ten opäť ožíva...

2.2 Mapa

Choďte do divadla a porozprávajte sa s hercom na javisku. Povie vám, že Palido Domingo, ktorý je práve na klubovej pláži, vie kde je Blood Island.

2.2.1 Brimstone Beach Club

Aby ste mohli vstúpiť na pláž, potrebujete členskú kartu. Choďte teda do reštaurácie.

EASY: Z kuracích kostí pri mŕtvom pirátovi zoberte členskú kartu /club card/.

HARD: Zo suda pod oknom si zoberte koláč /tasty, buttery biscuit/. Odhryznite si z neho a zistíte, že je plný lariev /maggots/. Pustite ich na kurča pri mŕtvom pirátovi /use maggots with gross chicken/ a z kostí vyberte členskú kartu /club crad/.

Choďte do klubu a pokecajte si s "veľmi milou" obsluhou. Ukážte mu členskú kartu a z kopy si zoberte tri uteráky. Namočte ich vo vedierku, ktoré je na vozíku a choďte smerom hore na pláž. Na horúci piesok hoďte mokré uteráky /use wet towels with hot sand/ a prejdite na druhú stranu.

2.2.1.1 Palido Domingo

Tento chlapík má na chrbte vytetovanú mapu, preto ho treba obrátiť. Porozprávajte sa s ním a zoberte mu z brucha šálku. Otvorte vráta na plote a choďte do Puerto Polla ku chlapcovi s malinovkou. Jednu si kúpte. Je to podvodník, preto vymeňte šálku, ktorú používa ten malý fagan za Palidovu a kúpte si ešte jednu. Malý odíde. Zoberte krčah /pitcher/, naberte doň farbivo, ktoré je v nádobe vpravo a choďte k Palidovi. Dieravú šálku mu položte na brucho a nalejte do nej farbivo. Palido sa síce otočí, no ešte stále nemáte mapu. Choďte preto k obsluhe, zoberte si uterák, namočte ho, šlahnite ním čašníka a zo stola zoberte olej /cooking oil/. Olejom polejte Palidov chrbát a zoberte si mapu.

FMV: G.P. LeChuck je už zasa pri sile. Chce vytvoriť armádu nemŕtvych a Elaine urobiť svojou nemŕtvou nevestou...

2.3 Loď

Choďte k zátoke Danger Bay.

EASY: Použite čln a plávajte k lodi.

HARD: Mali by ste plávať k lodi, no čln je dieravý. Choďte do reštaurácie a pri okienku zoberte vyrezávač koláčov /biscuit cutter/. Choďte na cvičisko, kde ste s Haggisom hádzali drevo a vyrezávačom vyrežte zo stromu vpravo pekný okrúhly kúsok /rubber plug/. Choďte k Voodoo Lady, zo zeme zoberte lepidlo /paste/ a vráťte sa do zátoky k člnu. Kúsok korku natrite lepom a zalepte ním dieru v člne. Použite ho a plávajte k lodi.

Nožom odrežte odrazový mostík, ktorý trčí z lode a vylezte na palubu. Opice vás natrú smolou a posypú perím, takže budete vypadať ako El Pollo Diablo. Choďte do reštaurácie a skončíte opäť na lodi v zátoke, no tentokrát v hrnci s jedlom. V hrnci nájdete aj kuraciu masť /chicken grease/. Cez okno vyjdite von a choďte do divadla. Zo stola zoberte kúzelnícku paličku /magic wand/ a použite ju na kúzelnícky klobúk. Získate knihu /book/ a po dôkladnom obhliadnutí zistíte, že je to "kniha rečí" /ventriloquism book/. Vráťte sa na loď a použite ju na kapitána LeChimpa. Získate mapu miesta, kde je Elaine. Choďte do divadla a hore k osvetleniu.

EASY: Zatiahnite za páku a na javisku zasvieti X.

HARD: Zatiahnite za páku a prepínajte gombíky v takom smere, ako je to napísané na mape. Na javisku zasvieti X.

Choďte dolu a do truhlice k delovým guliam hoďte kuraciu masť. Vyjdite na javisko a použite rýľ, ktorý tam nájdete.

PART 3: THREE SHEETS TO THE WIND

3.1 Tréning robí majstra

Starý známy Cpt. Rottinghamm vám ukradne mapu a vaša posádka sa pustí do spevu. Po pár strofách piesne im povedzte: "We'll surely avoid scurvy if we all eat an ORANGE." a to ich donúti prestať.

3.1.1 Výber obtiažnosti námorných bitiek

Haggis sa vás opýta, či potrebujete pri prepadoch iných lodí pomoc posádky. Vaša odpoveď má vplyv na obtiažnosť týchto prepadov. Ak odpoviete "I love a tough sea battle as much as the next captain!", tak lode budete musieť zasiahnuť niekoľko krát. Ak odpoviete "I think I'd rather let you guys help me out.", tak na potopenie nepriateľských lodí vám bude stačiť jediný presný zásah.

3.1.2 O čo ide?

Pozrite sa na mapu na stole a priblížte sa svojou loďou k nejakej inej lodi. Začne boj (loď sa dá ovládať šípkami klávesnice). Musíte zvíťaziť a dostanete sa na nepriateľovu loď, kde s ním budete bojovať. Pri boji musíte nepriateľa poraziť psychicky a nie fyzicky. Preto mu povedzte niečo, čo ho vyvedie z miery a on by mal odpoveďou odraziť váš útok. Ak odpovie: "I'm shakin, I'm shakin!", "You are rubber, I am glue." alebo "Oh, Yeah?", tak nevie správnu odpoveď na danú otázku a musíte ju položiť inému pirátovi. Celkom je tam 6 pirátskych lodí:

Really Not Fearsome Pirates
Mildly Fearsome Pirates
Semi Fearsome Pirates
Fearsome Pirates
Pretty Fearsome Pirates
Really Fearsome Pirates

Jednu loď má Captain Rottingham, jedna je vaša - Guybrush a sú tam aj nepodstatní turisti.

Každí piráti majú inak silné delá. Neskôr budete aj vy potrebovať niečo silnejšie, a preto choďte do prístavu (Plunder Town Harbor) vľavo hore a za korisť, ktorú ste získali porazením pirátov si môžete kúpiť lepšie delá. Nezabudnite však, že aj vy môžete prísť o svoj poklad. Preto hneď ako niekoho porazíte, choďte na nákup. Tu sú otázky a odpovede pre súboj s obyčajnými pirátmi:

- Every enemy I've met I've annihilated!
- With your breath, I'm sure they all suffocated.

- You're as repulsive as a monkey in a negligee.
- I look THAT much like your fiancée?

- Would you like to be buried or cremated?
- With you around, I'd prefer to be fumigated.

- Heaven preserve me! You look like something that's died!
- The only way you'll be preserved is in formaldehyde.

- I'll skewer you like a sow at a buffet!
- When I'm done with YOU, you'll be a boneless fillet.

- Killing you would be justifiable homicide!
- Then killing you must be justifiable fungicide.

- En garde! Touché!
- Oh, that is so cliché!

- Throughout the Caribbean my great deeds are celebrated.
- Too bad they're all fabricated.

- When your father first saw you, he must have been mortified.
- At least mine can be identified.

- You can't match my witty repartee!
- I could, if you would use some breath spray.

- I can't rest 'til you've been exterminated!
- Then perhaps you should switch to decaffeinated.

- You're the ugliest monster ever created!
- If you don't count all the ones you've dated.

- I'll leave you devastated, mutilated, and perforated.
- Your odor alone makes me aggravated, agitated and infuriated!

- Coming face to face with me must leave you petrified!
- Is that your face? I thought it was your backside.

- I'll hound you night and day!
- Then be a good dog. Sit! Stay!

- I have never seen such clumsy swordplay.
- You would have, but you were always running away.

3.2 Captain Rottingham

Ak budete mať k dispozícii všetky tieto "kecy" a aj dobré delá, môžete napadnúť Rottinghama. Je to trieda a preto nepoužíva štandartné otázky, no odpovedať na ne musíte štandartnými odpoveďami:

- My attacks have left entire islands depopulated!
- With your breath, I'm sure they all suffocated.

- You have the sex appeal of a Shar-Pei.
- I look THAT much like your fiancée?

- I'll give you a choice. You can be gutted or decapitated.
- With you around, I'd prefer to be fumigated.

- Nothing on this earth can save your hide!
- The only way you'll be preserved is in formaldehyde.

- Your lips look like they belong on the catch of the day.
- When I'm done with YOU, you'll be a boneless fillet.

- When I'm done, your body will be rotted and putrefied!
- Then killing you must be justifiable fungicide.

- Your mother wears a toupee!
- Oh, that is so cliché!

- My skills with a sword are highly venerated.
- Too bad they're all fabricated.

- You're a disgrace to your species, you're so undignified!
- At least mine can be identified.

- Nothing can stop me from blowing you away!
- I could, if you would use some breath spray.

- Your stench would make an outhouse cleaner irritated!
- Then perhaps you should switch to decaffeinated.

- Your looks would make pigs nauseated.
- If you don't count all the ones you've dated.

- I can't tell which of my traits has you the most intimidated.
- Your odor alone makes me aggravated, agitated and infuriated!

- Never before have I faced someone so sissified.
- Is that your face? I thought it was your backside.

- You'll find I'm dogged and relentless to my prey!
- Then be a good dog. Sit! Stay!

- I have never lost a melée.
- You would have, but you were always running away.

Rottingham je porazený, máte späť mapu a plávate priamo na Blood Island.

PART 4: THE BARTENDER, THE THIEVES, HIS AUNT, AND HER LOVER

FMV: Guybrushova loď vpláva do búrky. Guybrush má problémy s kormidlom a Haggis s vetrom (je škótskeho pôvodu). Odrazu sa pred nimi objaví ostrov a loď stroskotá...

4.1 Opitý barman

Choďte do hotela, 2x pokecajte s barmanom a z pultu zoberte kuchársku knihu /recipe book/. Prečítajte si ju (strana č.8) a zistíte, že barman potrebuje vajce, papriku a chlpy psa, ktorý vás uhryzol. Zo stoličky zoberte madrac /cushion/, choďte na cintorín a dolu k domu. Pri náhrobnom kameni vezmite kladivo /mallet/ a choďte do prístavu. Madrac položte na skaly pod strom, na ktorom je vajce a pobúchajte po strome kladivom. Vajce /egg/ spadne a je vaše. Vráťte sa na cintorín.

EASY: Zo psej misky zoberte kostičky /doggy treats/, dajte ich psovi a odtrhnite mu pár chlpov /smelly dog hair/.

HARD: Psovi dajte koláč a odtrhnite mu pár chlpov /smelly dog hair/.

Choďte na mapu a doprava k mlynu. Odtrhnite papriku /pepper/ z malého kríčka, ktorý je pri múre mlyna. Choďte do baru a prísady dajte barmanovi. Namieša z nich "životabudič" a zbytok vám dá /Head-B-Clear/. Teraz si s ním môžete poriadne pokecať.

4.2 Threepwood je Goodsoup?

Na odkliatie Elaine potrebujete čarovný prsteň a aby ste získali jeho prvú časť, musíte sa dostať do rodinnej kripty Goodsoupovcov. Choďte na cintorín a pri náhrobnom kameni vezmite dláto /chisel/. Od barmana si popýtajte drink s dáždnikom /umbrella/, dlátom otvorte fľašu s Head-B-Clear a nalejte si trochu "životabudiču" do drinku (svet je hneď farebnejší, že?)... Ležíte v truhle vpravo dolu. Otvorte ju dlátom a zoberte z nej klince /coffin nails/. V strednej truhle je Stan. Otvorte ho dlátom a dá vám vizitku /laminated business card/. Vráťte sa do hotela a pokecajte si s barmanom. Choďte na poschodie a vojdite do prvých dverí. Kladivom buchnite do klinca na stene. Vyjdite na chodbu a zoberte klinec /nail/.

HARD: Zoberte aj obraz /portrait/ a vystrihnite z neho nožnicami tvár /face/. Zbytok zaveste na dvere s oknom. Vojdite cez tieto dvere dnu a pozrite sa cez okienko - od tejto chvíle sa podobáte na Goodsoupovcov.

Čaká vás vedomostná skúška z histórie barmanovej rodiny.

EASY: Vyjdite na chodbu a vojdite do miestnosti vzadu pri okne.

HARD: Vyjdite na chodbu, vizitkou si otvorte dvere vzadu pri okne a vojdite dnu.

Stiahnite dolu sklápaciu posteľ a priklincujte ju k zemi klincami z truhly a pridajte aj klinec z obrazu. Zoberte knihu /book/ a prečítajte si ju. Je to história rodiny Goodsoupovcov /Goodsoup family history/. Choďte k barmanovi a presvedčte ho, že ste jeho príbuzný. Popýtajte si drink, nalejte si doň Head-B-Clear a skončíte v rodinnej kripte.

4.2.1 Východ z kripty

Pokecajte si s duchom a choďte doľava. Z truhly zoberte páčidlo /crowbar/ a choďte dozadu ku stene. Zoberte Murraya /Murray/, pozrite sa cez puklinu a prehoďte pár slov s hrobárom.

EASY: Pomocou kostenej ruky zoberte zo stola lampu /lantern/.

HARD: Kostenú ruku natrite lepom a zoberte ňou zo stola lampu /lantern/.

Lampu položte na truhlu oproti pukline a použite Murraya na lampu.

4.2.2 Prvá časť prsteňa

Choďte do hotela a hore do izby, kde ste našli knihu. Páčidlom odstráňte dosky zo steny za posteľou a vypáčte ním aj posteľ. Vráťte sa do hrobky a zo zeme zoberte kruh z prsteňa /engagement band/.

FMV: LeChuck prikáže Dinghy Dogovi nájsť Elaine a Guybrusha aj keby mal vypáliť všetky ostrovy v Karibiku.

4.3 SKULL ISLAND

Druhú časť prsteňa má King André bývajúci na Skull Islande. Odviesť vás tam môže prievozník, ale musíte opraviť maják, aby našiel cestu do prístavu.

4.3.1 Flying Welshman

HARD: V bare použite vystrihnutú tvár so zrkadlom, choďte na maják a vymeňte rozbité zrkadlo za nové.

V bare vezmite z pultu nádobu /empty jar/ s vrchnákom /jar lid/ a choďte k mlynu.

EASY: Otvorte dvere na mlyne a vojdite dnu.

HARD: Použite dáždnik na vrtuľu mlyna.

Zo suda naberte sladkú vodu do nádoby. Choďte na čistinku, kde pristála Elaine a do vrchnáku na nádobu urobte dlátom dierky. Nádobu so sladkou vodou položte na peň. Keď do nej vletia svätojánske mušky, zatvorte ju vrchnákom a získate lampu /lantern/. Na majáku dajte lampu do podstavca, choďte do prístavu a porozprávajte sa s prievozníkom.

4.3.1.1 Kompas

Z encyklopédie sa dozviete, čo to vlastne kompas je. Choďte do hotela a do miestnosti vzadu. Z chladničky zoberte magnet /refrigerator magnet/. Choďte do dedinky kanibalov, zo stola vpravo si zoberte odmerný pohár /measuring cup/ a pri mlyne doň naberte sladkú vodu.

EASY: Pri vraku vašej lode zoberte z piesku fľašu /bottle/ a získate aj korok /cork/.

HARD: Pri vraku vašej lode zoberte z piesku fľašu /bottle/, otvorte ju zubami a získate korok /cork/.

Keďže už máte všetko potrebné, môžete sa pustiť do montáže kompasu. Magnetom zmagnetizujte špendlík a prepichnite ním korok. Korok hoďte do odmerného pohára a kompas /compass/ dajte prievozníkovi. Poproste ho o odvoz a na Skull Islande poproste malého chlapíka, aby vás spustil do jaskyne. Keď budete padať, rýchlo otvorte dáždnik.

4.3.2 King André

Stretnete tu dvoch zlodejov, ktorí majú diamant z čarovného prsteňa. Môžete ho snimi vyhrať v kartách, no potrebujete peniaze na vstup do hry.

4.3.2.1 Peniaze

Choďte ku Stanovi a výmenou za zlatý zub s ním uzavrite životnú poistku. Využite toho, že ste boli mŕtvy Goodsoup a v hoteli v miestnosti s chladničkou zoberte zo šuplíka potvrdenie o vašej smrti /death certificate/. Dajte ho Stanovi a dostanete veľa peňazí /insurance money/. Choďte ku kráľovi André a zahrajte si s ním karty - bez fígľa sa vám vyhrať nepodarí.

4.3.2.2 Karty

Choďte do hotela a poproste madam Xima, aby vám vyložila karty. Proste ju, až kým nebudete mať päť kariet /tarot cards/ a potom sa vráťte na Skull Island. Opäť hrajte s kráľom André a v priebehu hry mu dajte karty od veštice. Získate diamant /enormous diamond/. Nasaďte ho na kruh z prsteňa a máte celý čarovný prsteň /completed diamond ring/.

FMV: Dinghy Dog vie kde ste a LeChuck po vás posiela pár "ľudí" zo svojej armády nemŕtvych...

4.4 Ako nasadiť nový prsteň?

Haggis má mydlo, ktoré by vám mohlo pomôcť. Chce zaň však smolu na utesnenie lode. Choďte do hotela do miestnosti s chladničkou a dlátom si odseknite kus syra /un-melted hunk of nacho cheese/.

4.4.1 Kanibali

Choďte do dediny kanibalov a zo stola si zoberte tofu /block of tofu/. Pokračujte po chodníku doprava a poriadne si pohovorte s Lemonheadom. Použite dláto na kus tofu a vzniknutú masku /tofu mask/ si nasaďte na hlavu. Zúčastnite sa na obrade a po jeho skončení hoďte do lávy syr. Choďte pred hotel a do hrnca na ražni hoďte zbytok syra. Haggisa sa opýtajte, za čo vám vymení mydlo. Vráťte sa do hotela a zoberte hrniec s rozpusteným syrom. Dajte ho Haggisovi a mydlo je vaše /slippery greasy hand lotion/. Choďte k Elaine a natrite ním zakliaty prsteň na jej ruke. Dajte ho dolu a nasaďte jej čarovný prsteň.

FMV: Elaine sa vráti do normálu a dá Guybrushovi po hube. On ju ukľudňuje, že všetko je v poriadku a v tom ich obkľúčia LeChuckovi "priaznivci"...

PART 5: KISS OF THE SPIDER MONKEY

Po vyčerpávajúcom rozhovore s LeChuckom sa trošku zmenšíte. Otvorte si dvere. Teraz potrebujete všetky prísady na prípravu "životabudiča" Head-B-Clear. Bite psa až kým vás neuhryzne a získate jeho chlpy /Dinghy DogTM hair/. Pokecajte so psom a vyhrajte kotvu, ktorá je pod Murrayom /anchor/.

EASY: Kotvu položte na koláče pri potkanovi.

HARD: Použite holiacu penu na panvicu /use Cap'n Nick's Shaving SoapTM with pie pan/ a získate falošný koláč /fake pie/. Pridajte doň kotvu /heavy pie pan/ a položte ho na koláče pri potkanovi.

Rozprávajte sa s potkanom až kým nevystrelí váš koláčik. Otvorte si bráničku a pozrite sa cez otvor. Potkan po vás strelí koláčom /meringue pie/. Choďte k zmrzlinárovi a z pultu si zoberte mletú papriku /pepper mill/. Poproste si zmrzlinu /plain snowcone/ a pridajte do nej chlpy psa, koláč a mletú papriku. Zjedzte ju!!!

PART 6: GUYBRUSH KICKS BUTT ONCE AGAIN

Vyskočte z vozíka na prvom stanovišti, zoberte povraz /fallen rope/ a na druhom stanovišti sud s rumom /keg o'rum/.

EASY: Na treťom stanovišti zoberte z lampy fľašku oleja /flask o'oil/.

HARD: Na treťom stanovišti otvorte lampu, sfúknite v nej oheň a zoberte z nej fľašku oleja /flask o'oil/.

Na poslednej zastávke choďte hore k opici a dajte jej do ruky sud s rumom. Lano namočte do oleja a použite ho ako zápalnú šnúru na sud. Choďte dolu a počkajte na LeChucka. Keď vás bude chcieť zneškodniť ohňom, použite na neho mletú papriku.

FMV: LeChuck je zasypaný tonami ľadu a Guybrush pláva s Elaine na svadobnú cestu...

 

© 2000 - 2009 - Jaroslav Imrich